Socionika karjeras izvēlē – intuīcija un sensorika

Intuīcija un sensorika

“Nākotne ir atkarīga no tā, ko tu dari šodien” – Mahatma Gandhi

Raksta mērķis: izprast socionikas aspektu –  intuīcijas un sensorikas ietekmi uz karjeras izvēli. Paredzamais lasīšanas ilgums: 3 minūtes.

Socionikā tiek uzskatīts, ka katrs cilvēks pieder pie viena no 16 socionikas tipiem jeb sociotipiem. Šoreiz ir lietderīgi noskaidrot vairāk par sensoriku un intuīciju, to, kādu karjeru izvēlēties – orientējoties uz praktisku darbu, kārtību, detaļām, niansēm un konkrētību vai vispārīgu, virspusēju un nekonkrētu radošo haosu.

Sensorika un karjeras izvēle

Par sensoriķiem mēdz teikt, ka tie ir reālisti, cilvēki elegance – viņu izskats ir ideāls – vienmēr pieskaņots apģērbs, rūpes par savu un tuvinieku labsajūtu un komfortu. Tas nozīmē, ka sensoriķiem ir piemērots darbs, kurā ir iespējams redzēt kaut kādu taustāmu, nevis idejisku rezultātu, tam ir jābūt stabilam, konkrētam un saprotamam.

Sensoriķiem saistošāks šķiet darbs, kurā viņi var parādit savu saimnieciskumu un prakstiskumu, piemēram, darbs grāmatvedībā vai automehāniķa darbs, kas ir stabils un neprieprasa nepārtrauktas un nesaprotamas pārmaiņas.

Intuīcija un karjeras izvēle

Pilnīgs pretstats sensoriķiem ir cilvēki idejas, kuri šķiet ir nedaudz aizdomājušies par nākotni, rītdienu vai pagātni. Intuītiem ir raksturīgs domu lidojums, bieži vien arī spēja ģenerēt jaunas un drošas idejas. Viņi spēj novērtēt tendences un ieteikt visatbilstošāko risinājumu, kā sevi pasargāt no nepatikšanām, plānot laiku un novērtēt pieejamos resursus un to potencālu.

Intuīti priekšroku dod teorētiskam darbam ar netaustāmiem priekšmetiem,  dažādu ideju ģenerēšanai – mārketingam, reklāmai, sabiedriskajām attiecībām u.c.

Šie abi pretstatu pāri ļoti spilgti raksturo to, kāda ir mūsu attieksme pret dzīvi un jauninājumiem – tas parāda to, vai tu komfortablāk jutīsies atrodoties realitātē un tagadnē darot praktiskus darbus vai arī atrodoties nākotnē un ģenerējot pasaulē atzītas idejas.


Papildus materiāli:
Socionika karjeras izvēlē – loģika un ētika
Socionika karjeras izvēlē – racionalitāte un iracionalitāte


Vēlies uzzināt vairāk par savu dzīves uztveri? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.