Lielisks virtuālais asistents

Tu esi atbalsts vīzijas realizēšanā /Saji Ijiyemi/

Raksta mērķis: ir izprast to, kāds ir patiesi lielisks virtuālais asistents no socionikas viedokļa. Paredzamais lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Tu jau noteikti esi pamanījis to, ka dažiem kāda noteikta profesija padodas viegli, bez piepūles, bet citiem neizdodas gūt panākumus pat ieguldot laiku, enerģiju un spēku. Daži cilvēki izjūt gandarījumu kādam palīdzot, tomēr daļa virtuālo asistentu darot šo darbu jūtas ierobežoti savā izaugsmē. Kāds ir šīs situācijas patiesais iemesls?

Turpinot rakstu sēriju stāstīsim par jau iepriekš apskatītajām profesijām un to, kuriem speciālistiem no socionikas viedokļa tās ir vispiemērotākās. Šoreiz nedaudz par virtuālo asistentu.

Atcerēsimies, kas ir virtuālais asistents?

Virtuālais asistents ir tas cilvēks, kura galvenais uzdevums ir uzņēmumam, organizācijai vai privātpersonai attālināti sniegt dažādus atbalsta pakalpojumus. Tā ir viena no profesijām, kas dod iespēju nopelnīt strādājot attālināti.

Virtuālais asistents ir atbildīgs par to, lai viņam uzticētie darba pienākumi tiktu paveikti kvalitatīvi, norādītajā termiņā un neviens pat nepamanītu to, ka darbinieks strādā attālināti.

Kā tiek pavadīta viņa ikdiena?

Virtuālā asistenta ikdiena tiek pavadīta aktīvā darbā (no mājām vai jebkuras citas vietas pasaulē) ar klientiem, piegādātājiem un uzņēmuma iekšējām sistēmām. Virtuālajam asistentam ir jāspēj strādāt ne tikai produktīvi un iekļauties termiņos, bet arī radīt tādu pašu darba rezultātu, kāds tas būtu strādājot klātienē.

Virtuālais asistents un socionika

Daudziem šķiet vilinoša iespēja strādāt un pelnīt naudu attālināti, tomēr ne visi ilgstoši spēj produktīvi strādāt neatrodoties biroja telpās. Kādam pietrūkst pacietības, bet kāda sākotnējais entuziasms pārvēršas ļoti lielā slinkumā. Kādām prasmēm ir jāpiemīt cilvēkam, lai viņš nepapildinātu bezdarbnieku loku un kļūtu par veiksmīgu virtuālo asistentu?

No socionikas viedokļa par lielisku virtuālo asistentu var kļūt cilvēks, kuram nav mazsvarīgas kāda cita cilvēka emocijas. Mēs bieži vien iedomājamies to, ka ar viņu ir ļoti viegli sastrādāties, viņš vēlās visiem palīdzēt savu darbu pabeigt ātrāk un apmaiņā pret to neko nesagaida.

Tas ir cilvēks, kuram komunikācija ar citiem patīk un padodas ļoti vienkārši. Viņš priecāsies par iespēju strādāt ar cilvēkiem nevis nesaprotamiem vai sarežģītiem programmēšanas algoritmiem. Tomēr bailes no sarežģītā nav galvenā veiksmes atslēga virtuālā asistenta profesijā, jo darba pienākumi ir daudzveidīgi – sākot no lietvedības līdz mārketingam.

Viņam piemīt tāda rakstura iezīme kā vēlme kontrolēt savu laiku. Viņš vēlās, lai tikai un vienīgi viņš varētu izlemt to, cikos celties, cikos sākt un beigt darbu, tomēr viņam pietrūkst drosmes ikdienā vadīt komandu. Viņš ir ļoti pacietīgs. Tādēļ viņš priekšroku dod darbam savā tempā (neatkarīgi no tā ātruma vai lēnuma).

Tas ir cilvēks, kurs rūpējas par kārtību sev apkārt. Viņa mājas vienmēr ir kārtībā, tur nevar sastapt ne “māksliniecisko haosu”, ne vairāku centimetru putekļu kārtu. Šo kārtību viņš cenšas ieviest arī savā darba vidē, piemēram, uzturot kārtībā savu galdu vai neapzināti izveidojot paveikto darbu reģistru. Viņš priekšroku dos komunikācijai aci pret aci nevis darbam ar vairākiem simtiem cilvēku ikdienā.

Tieši tas ir patiesais iemesls, kādēļ šiem cilvēkiem ilgstoši izdodas ne tikai strādāt attālināti, bet arī strādāt viena uzņēmuma labā un kļūt par vienu no svarīgākajiem uzņēmuma darbiniekiem.

Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādas ir virtuālajam asistentam nepieciešamās īpašības jeb prasmes, palīdzēja tev izlemt par šīs profesijas piemērotību tavā turpmākajā karjerā un to, vai tieši tev piemīt iepriekš minētās prasmes un rakstura īpašības. Arī turpmāk rakstīsim par katrai profesijai piemērotākajiem cilvēkiem no socionikas viedokļa.

Vēlies kļūt par izcilu nozares ekspertu? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.