Lielisks interjera dizaineris

Labs dizains ir valoda nevis stils /Massimo Vignelli/

Raksta mērķis: ir izprast to, kāds ir lielisks interjera dizaineris no socionikas viedokļa. Lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Tu jau noteikti esi pamanījis to, ka dažiem kāda noteikta profesija padodas viegli, bez piepūles, bet citiem neizdodas gūt panākumus pat ieguldot laiku, enerģiju un spēku. Dažas interjera dizaineru veidotās telpas ir tādas, kuras var apbrīnot pat vairāku gadu garumā par to gaumīgumu un krāsu saskaņotību, kamēr citu cilvēku veikums drīz vien ir jāpārtaisa vai jāpapildina. Kāds ir šīs situācijas patiesais iemesls?

Turpinot rakstu sēriju stāstīsim par jau iepriekš apskatītajām profesijām un to, kuriem speciālistiem no socionikas viedokļa tās ir vispiemērotākās. Šoreiz nedaudz par interjera dizaineri.

Atcerēsimies, kas ir interjera dizaineris?

Interjera dizaineris ir tas cilvēks, kura galvenais uzdevums ir izveidot funkcionālu, drošu un estētisku telpu pamatojoties uz izvirzītajām prasībām no klienta puses, kā arī to papildināt ar dažādiem dekoratīvajiem elementiem, piemēram, krāsām, apgaismojumu un dažādiem dekoratīvajiem  priekšmetiem.

Interjera dizaineris ir atbildīgs par to, lai klients pēc projekta realizēšanas noteiktajā termiņā savā īpašumā vai lietošanā iegūtu viņam nepieciešamās funkcionalitātes, drošības un estētikas prasībām atbilstošu telpu.

KĀ TIEK PAVADĪTA VIŅA IKDIENA?

Interjera dizainera ikdiena tiek pavadīta aktīvā sadarbībā ar arhitektiem, inženieriem un būvniekiem, lai noteiktu izvēlētās telpas funkcionalitāti, izskatu un nepieciešamo mēbeļu izmēru. Interjera dizaineris veido skices, dažas no tām var būt zīmētas ar roku, tomēr lielākoties skiču veidošanai tiek izmantota CAD programmatūra.

Interjera dizaineris un socionika

Daudziem šķiet vilinošas dažādas radošās profesijas, iespēja strādāt nestandarta darba vidē, tomēr ne visi spēj nepārtraukti ģenerēt estētiskas, jaunas un vēl nebijušas idejas vairāku gadu garumā. Kādām prasmēm ir jāpiemīt cilvēkam, lai viņš nepapildinātu bezdarbnieku loku un kļūtu par veiksmīgu un pieprasītu interjera dizaineri?

No socionikas viedokļa par izcilu interjera dizaineri var kļūt cilvēks, kuram viegli un bez piepūles padodas oriģinālu ideju ģenerēšana. Viņš būs tas, kurš vienreiz apskatot telpu jau spēs iedomāties vismaz piecus dažādus variantus, kā izvietot mēbeles, kādas krāsas un faktūras izmantot, lai telpa apmierinātu tās īpašnieku vajadzības.

Tas ir cilvēks, kurš savu darbu vienmēr veic kvalitatīvi, izstrādājot vissīkākās tā detaļas. Viņš vienmēr domā par niansēm, par to, par ko citi nemaz neiedomātos. Ikreiz viņš būs tas, kurš padomās  ne tikai par bērnu drošību un klientu komfortu, bet arī par telpas izmantošanas problēmām dažādās dzīves situācijās.

Tas ir cilvēks, kurš lieliski spēj pārliecināt citus par savas idejas pareizību un veiksmi nākotnē (ja tā tiks realizēta). Viņš prot iedvesmot citus ar saviem interesantajiem stāstiem. Viņš ir tas, kurš bez piepūles spēj radīt ne tikai drošu un funkcionālu, bet arī estētisku dizainu.

Viņš ir tas, kurš iesākto vienmēr pabeidz, bet nepieciešamības gadījumā spēj pielāgoties izmaiņām. Tas ir cilvēks, kuram ir nepieciešami izaicinājumi, jo viņš nepārtraukti cenšas palielināt savu ietekmi nozarē. Viņš ir tas, kurš strādās rezultāta dēļ.

Tas ir iemesls, kādēļ katrreiz unikāla interjera dizaina veidošana šiem cilvēkiem padodas viegli un bez piepūles. Tādēļ viņi ir tie, kuri bez grūtībām spēj atrast darbu savā izvēlētajā specialitātē.

Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādas ir interjera dizainerim nepieciešamās īpašības jeb prasmes, palīdzēja tev izlemt par šīs profesijas piemērotību tavā turpmākajā karjerā un to, vai tieši tev piemīt iepriekš minētās prasmes. Arī turpmāk rakstīsim par katrai profesijai piemērotākajiem cilvēkiem no socionikas viedokļa.

Vēlies kļūt par izcilu nozares ekspertu? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.