Lielisks grāmatvedis

Ikviens sarežģītais uzdevums ir vienkāršs, ja to sadala vairākos mazākos uzdevumos /Klēra B./

Raksta mērķis: ir izprast to, kāds ir patiesi lielisks grāmatvedis no socionikas viedokļa. Lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Tu jau noteikti esi pamanījis to, ka dažiem kāda noteikta profesija padodas viegli, bez piepūles, bet citiem neizdodas gūt panākumus pat ieguldot laiku, enerģiju un spēku. Daži grāmatveži vairāku gadu garumā veiksmīgi pilda savus darba pienākumus, kamēr citi vairāku gadu garuma pieļauj vienas un tās pašas kļūdas.  Kāds ir šīs situācijas patiesais iemesls?

Turpinot rakstu sēriju stāstīsim par jau iepriekš apskatītajām profesijām un to, kuriem speciālistiem no socionikas viedokļa tās ir vispiemērotākās. Šoreiz nedaudz par grāmatvedi.

Atcerēsimies, kas ir grāmatvedis?

Grāmatvedis ir tas cilvēks, kura galvenais uzdevums ir sagatavot, veikt un pārbaudīt grāmatvedības operāciju pareizību.  Viņš ir tas, kurš pārliecinās par veikto ierakstu pareizību un to, ka visi nodokļi ir aprēķināti pareizi un to apmaksa ir veikta laicīgi.

Grāmatvedis ir tas cilvēks, kurš ir atbildīgs par to, lai visi procesi, kas ir saistīti ar maksājumu veikšanu, ieņēmumiem, izdevumiem un nodokļiem būtu laicīgi, pareizi un pilnā apjomā iegrāmatoti un apmaksāti.

Kā tiek pavadīta viņa ikdiena?

Grāmatveža ikdiena tiek pavadīta grāmatvedības dokumentu un ar tiem saistīto darbību uzturēšanā. Viņa uzdevums ir specializētās programmās ievadīt un aprēķināt uzņēmuma konta atlikumu, veikt pārskaitījumu kredītiestādei vai kādam pakalpojumu sniedzējam, kā arī izveidot uzņēmuma gada pārskatu.

Grāmatvedis un socionika

Daudziem šķiet vilinoša iespēja strādāt darbu, kas ir paredzams un nepieprasa nepārtrauktu komunikāciju ar cilvēkiem, tomēr ne visi spēj saprast nepārtrauktās nodokļu izmaiņas un vairāku gadu garumā darīt darbu vienā un tajā pašā secībā. Kādām prasmēm ir jāpiemīt cilvēkam, lai viņš nepapildinātu bezdarbnieku loku un kļūtu par veiksmīgu grāmatvedi?

No socionikas viedokļa par lielisku grāmatvedi var kļūt cilvēks, kurš lēmumus pieņem balstoties uz likumsakarībām un esošo situāciju nevis simpātijām. Tas ir ļoti būtiski, jo grāmatvedim darbā ir jāņem vērā likumdošanas prasības.

Tas ir cilvēks, kuram ir attīstītas koncentrēšanās spējas, viņš ilgstoši spēj veikt vienveidīgu darbu sev pierastā tempā. Viņš ir tas, kuram labāk patīk savu darbu veikt nevis komandā, bet vienatnē. Savā darbā nevēlas komunicēt ar nenosakāmu cilvēku skaitu.

Viņš ir cilvēks, kurš savu darbu vienmēr veic kvalitatīvi, izstrādājot vissīkākās tā detaļas. Viņš vienmēr domā par niansēm, par to, par ko citi nemaz neiedomātos. Tas ir cilvēks, kuram rūp savs izskats, tādēļ viņš cenšas ģērbties ne tikai izsmalcināti, bet arī eleganti.

Tas ir iemesls, kādēļ paredzams darbs ar skaitļiem šiem cilvēkiem padodas viegli un bez piepūles. Tādēļ viņi ir tie, kuri bez grūtībām spēj atrast darbu savā izvēlētajā specialitātē.

Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādas ir grāmatvedim nepieciešamās īpašības jeb prasmes, palīdzēja tev izlemt par šīs profesijas piemērotību tavā turpmākajā karjerā un to, vai tieši tev piemīt iepriekš minētās prasmes. Arī turpmāk rakstīsim par katrai profesijai piemērotākajiem cilvēkiem no socionikas viedokļa.

Vēlies kļūt par izcilu nozares ekspertu? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.