Kas ir intraversija?

Kas ir intraversija

“Klusums ir tas, kas palīdz radīt neiedomājamas lietas” – Thomas Carlyle

Raksta mērķis: saprast to, kas ir intraversija, kādēļ ir svarīgi noteikt savu piederību pie intravertajiem tipiem un to, kā šo informāciju pielietot turpmākajā dzīvē un karjeras izvēlē. Paredzamais lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Tu jau noteikti esi ievērojis to, ka ikdienā cilvēki tev apkārt ir dažādi – vieni nekautrējas atrasties uzmanības centrā un uzstāties lielas auditorijas priekšā aktīvi aizstāvot savu viedokli, kamēr otri izvairās no atrašanās uzmanības centrā un uzstāšanās, bieži vien sēžot maliņā.

Šoreiz apskatīsim tos otros, klusos un mierīgos, kurus socionikā dēvē par intravertiem. Kas viņi tādi ir? Kā atpazīt viņu uzvedības stilu, izskatu?

Intraverti jeb intravertie tipi ir cilvēki, kas orientējas galvenokārt uz lietām un notikumiem, kas viņus tieši ietekmē. Viņi ir cilvēki, kuriem savu laiku patīk pavadīt vienatnē, kopā ar tuviem un laika gaitā “pārbaudītiem” draugiem.

Svarīgs ir miers un klusums, sajūta, ka neko nevajag darīt ātri un šo laiku var veltīt nekā nedarīšanai. Parasti intraverti ir stresa nenoturīgi, visu jauno uztver kā diskomfortu. Kā atpazīt intravertu?

Kā atpazīt – izskats?

Piederību pie intravertā personības tipa mēs varam noteikt ne tikai pēc cilvēka uzvedības, bet arī pēc apģērba krāsu izvēles. Visbiežāk tiks izvēlēti neuzkrītošos toņos esoši apģērbi, kategorisks nē apģērbu izvēlē tiks teikts spilgtām un košām krāsām.

Ne tikai apģērba izvēle, bet arī acu skatiens palīdz identificēt intravertus. Intravertu skatiens ir mērķtiecīgi fokusēts vienā punktā, necenšoties novērtēt apkārt esošo vidi.

Uzvedība

Intraverta uzvedības un saskarsmes maniere ir mierīga. Tas ir cilvēks, kurš nepazīstamos apstākļos, neierastā vidē izvēlēsies klusēt un gaidīs, kamēr kāds cits viņu uzrunās vai piedāvās iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Intraverts ir cilvēks, kurš ir vērsts uz sevi, savām pārdomām un tikai savu personību ietekmējošajiem notikumiem un cilvēkiem. Viņš spēj atjaunot enerģiju atrodoties vienatnē, mierā un klusumā – lasot kādu aizraujošu grāmatu, skatoties filmu vai domājot par visapkārt notiekošo.

Šādu cilvēku var atpazīt, piemēram, pēc gara pārgājiena noskaidrojot viņa turpmākos rīcības jeb dienas plānus, intravertam visbiežāk tā būs atpūta vienatnē, klusumā un mierā.

Intraverti ir cilvēki, kuriem patīk savu izvēlēto nozari izprast pilnībā, pievēršoties svarīgām darba niansēm.


Papildus materiāli:

Socionika karjeras izvēlē – racionalitāte un iracionalitāte
Socionika karjeras izvēlē – intuīcija un sensorika
Socionika karjeras izvēlē – intraversija un ekstraversija
Socionika karjeras izvēlē – ētika un loģika


Vēlies pārliecināties par to, vai tu esi intraverts? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.