Jauno speciālistu visbiežāk pieļautās kļūdas

Cilvēks, kurš ir pārāk vecs, lai mācītos vienmēr ir bijis pārāk vecs, lai mācītos / Henry S. Haskins/

Raksta mērķis: noskaidrot to, kuras ir visizplatītākās kļūdas, kuras jaunie speciālisti pieļauj ne tikai pirms, bet arī nonākot darba vidē. Paredzamais lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Tu jau noteikti esi redzējis šausminošos statistikas datus, kuros tiek izcelti jauniešu bezdarba rādītāji. Tie ir augsti ne tikai tādēļ, ka jauniešiem trūkst profesionālo iemaņu, bet arī tādēļ, ka jaunieši pieļauj daudzas kļūdas vēl pirms darba uzsākšanas. Kādas ir šīs kļūdas?

kontaktu ieguve

Bieži vien jaunie speciālisti savas nezināšanas vai nevēlēšanās dēļ zaudē ļoti daudzas kontaktu dibināšanas iespējas. Kādēļ ir nepieciešams dibināt kontaktus? Daudzi no mums intuitīvi jūt to, ka kontakti ir jāsāk veidot tikai meklējot praksi vai pirmo darba vietu.

Šāda pieeja ir nepareiza. Ikviens cilvēks, kuru tu studiju laikā satiec ir potenciālais kontaktu dibināšanas objekts. Visi – tavi draugi, pasniedzēji, administratori, organizācijas, cilvēki, kuri uzstājas ar vieslekcijām ir tie, ar kuriem tev ir jāiepazīstas.

Copy-paste CV un motivācijas vēstule

Tad, kad tu vēlies pieteikties darbam vai praksei uzņēmumos, tu izvēlies sūtīt vienu un to pašu CV un motivācijas vēstuli visiem potenciālajiem darba devējiem? Bieži vien HR speciālisti šos CV pat neizskata, tādēļ ir jāsaprot, ka slinkums var kalpot par iemeslu tam, ka kāds cits, mazāk spēcīgs kandidāts, iegūst tavu sapņu darbu tavā sapņu uzņēmumā.

Ieteikums. Labāk pieteikties mazākam skaitam vakanču, bet tām rūpīgi sagatavot savu pieteikumu. Vēlams izmantot atslēgas vārdus, kuri ir ietverti sludinājumā, kā arī nozarei specifisku terminoloģiju. Šis process ir laikietilpīgāks, bet ir tā vērts.

Bailes riskēt

Mūsu dzīve ir risks. Bieži vien jaunais speciālists sagatavo savu CV amatam, kas nav atbilstošs viņa iegūtajām zināšanām. Baidoties par to, ka pozitīvā atbilde no uzņēmuma X būs vienīgā pozitīvā jaunieši bieži vien piekrīt strādāt mazāk apmaksātu darbu ar sliktākiem nosacījumiem nekā varētu. Daudzi izjūt vēlmi vadīt citus cilvēkus, bet baidās riskēt un uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Biznesa etiķete

Līdzīgi kā studiju laikā tev bija vai ir jāpieņem zināmi uzvedības un stila noteikumi, tā arī darba vidē tev ir jāspēj iekļauties uzņēmumā un nodemonstrēt savu lietišķo komunikācijas un ģērbšanās stilu. Tev ir jāspēj kontrolēt sava uzvedība un stils gan uzņēmuma formālajos, gan neformālajos pasākumos.

Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādas ir visizplatītākās kļūdas uzsākot darba gaitas palīdzēja tev saprast to, ka pirms darba uzsākšanas ir ne tikai jānovērtē savas stiprās un vajās puses, bet arī jācenšās sagatavoties savas karjeras izaugsmei. Vai tu jau esi gatavs savas karjeras izaugsmei?

Vēlies uzzināt vairāk par profesijas izvēli? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.