5 ieguvumi no organizētas prakses vietas

ieguvumi no organizētas prakses

Vienīgais zināšanu avots ir pieredze /Albert Einstein/

Raksta mērķis: noskaidrot to, kādi ir tavi galvenie ieguvumi izvēloties kvalitatīvi organizētu nevis formālu prakses vietu. Paredzamais lasīšanas ilgums: 3-5 minūtes.

Vai tu zināji, ka lielākā daļa augstskolas vai koledžas studentu prakses laiku izvēlas pavadīt nelietderīgi – savā darba vietā vai paziņu sarunātā formālā prakses vietā? Pirms pieņemt lēmumu par labi organizētu vai formālu prakses vietu piedāvājam iepazīties ar galvenajām organizētas prakses vietas priekšrocībām.

Darba vides iepazīšana

Tu esi izvēlējies praksi. Prakse ir jāuztver kā tava iespēja pašam, personiski un klātienē uzzināt nedaudz vairāk par darba ikdienu profesijā. Iepazīstot darba vidi, tu vari uzzināt:

  • Kā strādā cilvēki – klātienē vai attālināti, reglamentēti vai patstāvīgi, darba dienās vai brīvdienās un saprast to, vai šāds darba stils tevi apmierina un tu ilgus gadus tā vēlētos strādāt;
  • Kādi ir darba apstākļi – pilnībā aprīkots birojs vai speciālistam nepieciešamo ir jāsagādā pašam, pēc saviem ieskatiem. Varbūt darbs ir ārpus telpām vai tā izpilde noris vietā, kura nelīdzinās birojam;
  • Kādas ir nepieciešamās tehnoloģijas, kuras tiek izmantotas darbam;
  • Pārliecināties par to, vai mācītā teorija atbilst praksei.

Praktiskās iemaņas

Neapšaubāmi, vissvarīgākais ieguvums ir praktiskās iemaņas. Vērojot, kopējot vai dodoties uz pastu tu savai profesijai nepieciešamās iemaņas neiegūsi. Organizētā praksē, tu soli pa solim, sākot ar pašiem vienkāršākajiem uzdevumiem iegūsi nepieciešamās praktiskās iemaņas un vēlāk varēsi patstāvīgi tikt galā arī ar sarežģītākiem uzdevumiem.

Pieredze

Kāds ir galvenais prakses mērķis? Tā ir pieredze, kuru prasa darba devēji un, kuru tu vari iegūt tikai veicot prakses uzdevumus. Kāda būs tava pieredze, ja visu prakses laiku būsi pavadījis laiskojoties pludmalē vai kopējis dokumentus?

Prakse ir jāuztver tieši tāpat kā darbs, jo daļa praktikantu pēc veiksmīgas savas intereses, profesionālo spēju pierādīšanas un prakses noslēguma paliek strādāt uzņēmumā. Tas ir darbs, kura samaksa ir visvērtīgākā – pirmā darba pieredze un profesionālās iemaņas.

Kontakti

Prakses laikā tev ir iespēja strādāt kopā ar nozares profesionāļiem un entuziastiem, tādēļ šis laiks ir jāpavada lietderīgi, cenšoties viņiem palīdzēt un jautājot par to, kādā veidā viņi ir nokļuvuši kārotajā amatā. Nekautrējies veidot kontaktus, nākotnē, veidojot savu karjeru tie var būt noderīgi, ja prakses laikā būsi pierādījis sevi kā uzticamu cilvēku.

Atsauksme

Prakses atsauksme ir pierādījums tam, ka tu esi ieguvis šo pirmo vērtīgo profesionālo pieredzi. Labas atsauksmes esamība, iespējams, var palīdzet tev ievērojami ātrāk atrast savu pirmo vai otro darba vietu.

Cerams, ka šis nelielais ieskats galvenajos organizētas prakses ieguvumos palīdzēja tev saprast to, ka mūsdienās prakse ir ne tikai iespēja sevi pierādīt, bet arī uzsākt veiksmīgu profesionālo karjeru. Ja tev kādreiz būs iespēja izvēlēties starp formālu un organizētu praksi, padomā par tiem ieguvumiem un iespējām, kuras tev var sniegt kvalitatīva prakse.

Vēlies uzzināt vairāk par praktisko iemaņu veicināšanu? Uzzini vairāk sekojot mūsu aktivitātēm Facebook lapā.